парк1

АСТРОТУРИЗМ

Астрономічний туризм

До наймолодших видів туризму з упевненістю можна віднести астрономічний туризм. У більшості випадків він полягає в поїздках в різні точки планети для спостереження за незвичайними і рідкісними явищами небесної сфери. Мова йде про такі феномени як затемнення Сонця і Місяця, а також про події, які відбуваються на небесній сфері з деякою періодичністю.

Астрономічний туризм передбачає виїзд туристичних груп астрономів-любителів в екологічно чисті місця під керівництвом досвідчених науковців. Зазвичай це поїздки в гірські місцевості. Це пояснюється тим, що тут є найкращі умови для спостереження за рухом небесних об’єктів, так як тут відсутній міський смог і задимленість повітря.

До категорії астрономічного туризму відносяться екскурсії по сучасним обсерваториям, де за допомогою потужних телескопів можна оглядати планети сонячної системи і зірки. В особливий різновид астрономічного туризму можна виділити відвідування древніх обсерваторій, які добре збереглися до наших днів. Крім всього такі екскурсії мають ще й історико-пізнавальну складову.

Астрономічний туризм в світі

В даний час астрономічний туризм у світовому масштабі є цілком сформованим і самостійним туристичним напрямком. В деяких країнах поряд з потужними обсерваторіями будуються сучасні фешенебельні готелі для астротуристів. Наприклад, зовсім недавно в Чилі було відкрито спеціальну базу відпочинку, де кожен будиночок обладнаний знімним дахом і телескопом. Туристичні агенції дедалі більше починають організовувати мандрівки, де обов’язково групу туристів супроводжує професійний астроном. У більшості випадків це ексклюзивні поїздки, кількість яких не може перевищити 5-6 протягом року. Це пов’язано з тим, що приблизно така кількість повних або часткових затемнень Сонця і Місяця відбувається протягом року.

Сонячні і місячні затемнення можна спостерігати тільки в строго певний час і в конкретному місці землі. Зважаючи на це астрономічний туризм пов’язаний з перельотами на інші континенти планети. Ряд туристичних агентств навіть організовують чартерні рейси, в ході яких літак рухається за тінню і туристи мають можливість кілька разів помилуватися незвичним видовищем.

Астрономічний туризм в Україні

Як правило, формою астротуризму в Україні є поїздки під керівництвом досвідчених гідів туристичних груп з телескопами до місць, де відсутній міський смог (засвічування неба) та задимленість повітря. Такі поїздки плануються заздалегідь, в точно визначений час і в певному місці. Під час подорожей ви маєте можливість самостійно спостерігати зоряне небо та прослухати цикл лекцій з астрономії. Так, з метою збереження темного неба та розвитку астротуризму в нашій країні, Всеукраїнською Асоціацією Темного неба (АТН) планується створення астрономічного Парку темного неба на Дніпропетровщині.

Напишіть відгук

МИ ЗБЕРІГАЄМО ТЕМНЕ НЕБО ДЛЯ НАЩАДКІВ