парк1

Розвиток астротуризму в Україні

Любов до зірок

 

Світ сповнений дивовижних явищ і таємниць, які людство бажає пізнати протягом багатьох століть.

Живемо у дивну епоху. Надворі давно XXI століття, але замість колоній на Марсі нам дістався «Фейсбук», а космічні кораблі все ще борознять простори Всесвіту без особливих успіхів. Для обивателя стали доступними технології, про які багато високочолих астрономів півстоліття тому не могли навіть мріяти.

Астрономія — одна з небагатьох природничих наук, де аматори все ще мають можливість бути причетними до відкриттів. Адже на всі напрями досліджень обсерваторіям просто бракує часу. Важко переоцінити роль аматорів у спостереженні й реєстрації блиску змінних зірок, моніторингу спалахів нових і наднових. Навіть неозброєним оком можна здійснювати спостереження за метеорними потоками, поповнюючи наші знання про окремі метеори й загальну щільність метеорного рою. Ну, а з відкриттям нової комети у звичайної людини є шанс увійти в історію, давши космічному тілу своє ім’я.

Одним з найбільш магнетичних об’єктів дослідження завжди був і лишається космос – секрети незгасної краси зірок, великих планет та інших небесних тіл рік у рік намагаються розгадати тисячі науковців з усього світу. Серед поціновувачів зоряного неба досить популярним є астротуризм.

Може, колись астротуризмом назвуть подорожі до зірок, але поки що це мандрівки до місць Землі, з яких найкраще спостерігати за небесними об’єктами й очікуваними космічними явищами на зразок прольоту астероїдів, комет і метеорів. А що може бути дивнішим і прекраснішим, ніж ганяти чартерними рейсами по світу за затемненням і спостерігати унікальне чудо кілька разів поспіль?

Астротуризм — це зустрічі з однодумцями й робота над науковими проектами. Крім поповнення багажу знань, в учасників таких подорожей є унікальна можливість взяти участь у наукових спостереженнях і долучитися до відкриття нових екзопланет, астероїдів, комет і зірок.

А ще астрономічний туризм — це активний відпочинок. Мандрівники відвідують відомі обсерваторії, де їм надають можливість заглянути у віддалені куточки Всесвіту за допомогою потужних телескопів. Також є нагода відвідати стародавні обсерваторії на зразок британського Стоунхенджу, ознайомитися з історією тих місць і пофантазувати на тему того, як люди багато століть тому вивчали Всесвіт.

Астрофото

Який же туризм без фотографій? Бажання зафіксувати рідкісні явища в небі є цілком природним. Астрофотографи не завжди ставлять перед собою суто наукову мету, адже зорганізувати гарний знімок Місяця, планети, галактики, смуги Чумацького шляху — то цілий акт мистецтва.

Утім, у наш час долучитися до астрофотографії так само просто, як стати весільним фотографом. Досить лише мати дзеркальну фотокамеру середнього рівня, кілька об’єктивів або телескоп і володіти невеликим набором технічних навичок і знань.

Спостерігаючи «зблизька» за небесними подіями, переконуєшся, що всі ми без жодної фантастики є космічними мандрівниками. Аби відчути свою причетність до життя Всесвіту, варто лише зробити кілька доволі простих кроків на рідній Землі. 

Напишіть відгук

МИ ЗБЕРІГАЄМО ТЕМНЕ НЕБО ДЛЯ НАЩАДКІВ