Berlin_ISS_night

Вплив світлодіодів на здоров’я

У Доповіді Американської медичної асоціації суспільної охорони здоров’я, під назвою «Людські та екологічні ефекти Light Emitting Diode Community Lighting» були одностайно схвалені представниками всіх членів Асоціації питання, що були підняті Міжнародною асоціацією Dark-Sky більш ніж п’ять років назад. У доповіді представлені істотні наслідки переходу в якості зовнішнього освітлення на світлодіоди.
Американська медична асоціація суспільної охорони здоров’я підтримує використання світлодіодного освітлення для того, щоб зменшити споживання енергії і використання викопного палива, але визнає, що деякі світлодіодні лампи шкідливі.
У доповіді, без перебільшення, детально описуються результати наукового доказу того, що використання блакитного білого світла в нічний час впливає на збільшення ризику розвитку раку, діабету і серцево-судинних захворювань.
Мало того, згідно з докладом, синьо-багате біле вуличне LED освітлення в п’ять разів руйнівніше для нашого циклу сну і неспання, ніж звичайне вуличне освітлення, а недавні великі дослідження зафіксували, що яскравіше освітлення житлової зони пов’язано зі зниженням сну, порушенням функціонування в денний час, а токож збільшенням випадків ожиріння.
В результаті потенційного ризику для здоров’я населення від надмірного впливу синього світла, в доповіді АМА заохочується увага до оптимального проектування та інженерних функцій при перетворенні з існуючих технологій освітлення на світлодіодні. До них відносяться вимоги до правильного екранованого зовнішнього освітлення, з урахуванням адаптивного управління, яке може робити освітлення тьмянішим або зниженим в нічний час, обмежуючи відповідну колірну температуру від зовнішнього освітлення до 3000 Кельвінів або нижче. Колірна температура є мірою спектрального складу світла, а більш високі значення вказують на більшу кількість синього світла, яке випромінюється.
Результати доповіді також підкреслюють той факт, що шкідливі ефекти синьо-багатого освітлення LED не обмежуються тільки людьми. Інші живі організми настільки ж вразливі до порушення їх життєвих ритмів, як і люди, а часто – і більше. Ці наслідки та інші можуть бути зменшені за рахунок обмеження викидів синього світла. Особи, що визначають політику, урядовці, та громадськість, а тепер і наука наполягають, щоб світлодіодні системи були розроблені для зниження впливу на тваринний світ і здоров’я людини.
За даними Міжнародної Асоціації Темне небо (IDA).