Стандарт освещения Темное небо

Миколаїв отримав грант ООН на світлодіодне освітлення

Миколаїв першим в Україні отримав гроші від міжнародних донорів на заміну енерговитратного освітлення.
Переможцем конкурсу проектів стало миколаївське підприємство, яке отримало 39 тисяч доларів на впровадження світлодіодного освітлення від міжнародного фонду UNIDO (Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку - спеціалізована установа ООН, зусилля якого зосереджені на боротьбі з бідністю шляхом підвищення продуктивності) в рамках програми «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро -харчові і інших малих і середніх підприємств України». Отримані кошти - це лише 20% від загального кошторису проекту, решта 80% вклало саме підприємство, - це основна умова для гранту.

В рамках проекту будуть встановлені 506 нових світильників українського виробництва, не рахуючи вуличного освітлення. При цьому економія буде істотна. Якщо добове енергоспоживання всього комплексу раніше становило 69 кВат / год, то після повної заміни супермаркет буде споживати 19 кВат / ч. А це приблизна економія в 115 грн / год на одному ліхтарі.  Новоукраїнські світильники дорожче китайських аналогів, але мають тривалий термін обслуговування – до 10 років, з яких п’ять років – гарантійне.

Удосконалені світлодіоди, дизайн, плафони, у результаті ефект максимального світла при відсутності засліплення. Ефективність їх в тому, що вони в 10 разів економніше ламп розжарювання, і в 4 рази, ніж інші економ-лампи. Що стосується вуличного освітлення, то там стоять металогалогенні лампи, вони досить енергоспоживаючі: в середньому 250 Ватт мінімум протим 30-40. Тому освітленість в три рази вийде вище, ніж реально зараз. Тим більше, що термін служби світлодіода 100 тисяч годин, – розповідає виробник. – “Ми підтримуємо тих, хто рухається, бачить майбутнє і прогресує. Миколаїв – це перші проект UNIDO по заміщенню освітлення на LED, який ми запускаємо в Україні. І це хороший приклад. Якщо брати відносні показники, то Миколаїв зараз входить в лідери міст України, які максимально хочуть співпрацювати з інвестиційним фондом і іншими донорськими міжнародними агентствами. Завдяки вашому меру і всій команді, яка працює, це дуже вплинуло, бо ми знаємо, що тут буде підтримка і у нас не буде бар’єрів. Це зіграло свою роль. Тому ми прийняли рішення виділити такий грант”, – говорить національний координатор проекту Ігор Кирильчук. – “Ми багато розмовляємо про гранти. Я хочу вам на прикладі роботи середнього бізнесу і величезного міжнародного фонду UNIDO показати, як можна спрацювати. І хотіла б, щоб після цього відношення до оформлення грантів стало звичайним і пересічним справою у нашого середнього підприємця. Тому що ми, дійсно, не отримуємо ніякої інформації. У нас багатюща країна, у нас унікальні люди, але відсутність інформації призводить до того, що гранти і пільгові кредити для нас є чимось таким, що дуже важко отримати. Можу сказати наступне, гроші є, дешеві кредити є, але дають їх тільки тим людям, хто до цього дуже відповідально ставляться, і тим людям, які можуть це втілити”, – зазначила присутня на прес-конференції секретар Миколаївської міськради Тетяна Казакова. За її словами, на прикладі цієї компанії програму енергоефективності можна візуально відчути і промацати. Почувши технічні параметри нових ламп, секретар міськради Тетяна Казакова відзначила, що нову розробку покаже меру Миколаєва з метою подальшого використання її при висвітленні вулиць міста. – “Грошей у світі дуже багато, повірте. Інвестори насамперед хочуть бачити стабільність, упевненість, боротьбу з корупцією і професійний підхід. А грошей багато в світі, і вони хочуть прийти в Україну, просто потрібно грамотно працювати”, – резюмував координатор проекту Ігор Кирильчук. За його словами, зараз в Україні реалізуються чотири проекти, загальний бюджет кожного – близько 5 мільйонів доларів.