www.darksky.technology

Автодорога Київ – Чоп під темним небом

НА ТРАСІ КИЇВ-ЧОП ОСВІТЛЕННЯ  СТАНДАРТУ  ТЕМНОГО НЕБА

Та автодорозі Київ – Чоп встановлено сучасне освітлення.

Новітні  ліхтарі екрановані та мають автоматичну систему увімкнення. Датчики спрацьовують при сутінках та за умов мряки. Наразі сучасні LED-ліхтарі змонтували і підключили на 32-ох кілометрах міжнародної гілки, яка проходить Львівською областю.

Загалом же протяжність дороги від межі Рівненької до Закарпатської області становить більше 200 кілометрів. Тож виробник запевняє, ще є над чим працювати. LED-прожектори придбали за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Вартість контракту до 2021 року становить 65,5 мільйонів євро.

«Застосовані сучасні LED-світильники, які є енергоощадні, які мають дуже довгий термін служби гарантійної і забезпечують якісне освітлення самої дороги. Звичайно, ми будемо працювати над тим, щоб продовжувати таке освітлення по всіх дорогах усіх районних центрів області», – зазначив у коментарі керівник Служби автомобільних доріг Львівщини Руслан Кандибор.

Таке освітлення – надсучасне, відноситься до стандарту Темного неба, не утворює засвічення нічного неба, що зменшує і світлове забруднення довкілля.